Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

najlepsza

scena

Najlepsza scena w serialu

02.03.2023

"O tej scenie mówi cały świat". Każdy z nas, choć raz, widział taki nagłówek. I nie ma nim cienia przesady. Serialowi twórcy dbają o podkręcanie emocji u widza. Potrafią w z pozoru spokojną fabułę wpleść scenę, która dosłownie wbije nas w kanapy i fotele, a następnie zelektryzuje media.

Bywa, że jedna scena "robi" nam cały serial. Rozmawiamy o niej ze znajomymi, analizujemy ją w zaciszu domu lub śni nam się po nocach.

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepsza scena w serialu.

Kandydatury w kategorii

PIERWSZY PORÓD RHAENYRY

Dramatyczne porody mogłyby stanowić osobny rozdział w pierwszym sezonie „Rodu smoka”. Twórcy serialu przyłożyli się, by pokazać wysiłek i ból, a jednocześnie siłę kobiet przy wydawaniu potomstwa na świat. Jedną z bardziej sugestywnych scen jest ta, gdy Rhaenyra Targaryen rodzi swoje pierwsze dziecko, a chwilę potem zostaje wezwana przed oblicze żony króla. Księżniczka, nie zważając na zalecenia medyków, ubiera się, wstaje i ostatkiem sił, ale z pełną godnością pojawia się w sali tronowej z niemowlęciem na rękach, by pokazać, że rola matki tylko dodała jej sił.

ZALANIE TUNELU W WIELKIEJ WODZIE

Powódź w 1997 roku we Wrocławiu Polacy pamiętają do dziś. Twórcy „Wielkiej wody” wracają do tych dramatycznych wydarzeń i pokazują krok po kroku, jak doszło do tej katastrofy. Mimo licznych ostrzeżeń, do mieszkańców miasta nie do końca dociera, co ich czeka. Życie toczy się zwykłym rytmem. Jedna z bohaterek, Klara Marczak (grana przez Blankę Kot), wychodzi na spacer z psem. Pupil biegnie w stronę podziemnego przejścia. Dziewczyna pędzi za nim, a gdy wchodzi do tunel, zaczyna go zalewać pierwsza fala. Siła żywiołu jest nie do zatrzymania. Świetne zdjęcia oddają atmosferę tamtych dni.

ZENDAYA I JEJ OPIOIDOWY ZESPÓŁ ABSTYNENCYJNY

Do czego zdolny jest uzależniony młody człowiek, który zostaje odstawiony od narkotyków? W drugim sezonie „Euforii” Rue (w tej roli znakomita Zendaya) próbuje pokazać obłęd osoby, która czuje fizyczny ból i głód po odstawieniu. Główna bohaterka nie panuje nad słowami, niszczy relacje z bliskimi, a następnie w amoku rzuca się w pogoń po mieście, która tak naprawdę ma jeden cel – ulżenie w cierpieniu. Ciężko oglądać to na spokojnie.

HEROGASM w „The Boys”

Historia o zdegenerowanych superbohaterach pracujących w wielkiej medialno-wojskowej korporacji wróciła w 2022 r. z trzecim sezonem. Serwują nam scenę, której nie da się odzobaczyć. W „Herogasm” dostajemy festiwal rozpusty urządzony w domu upadłych superbohaterów. Jest tam wszystko to, czego mogą zapragnąć obdarzeni mocami degeneraci. Narkotyki, alkohol, mnóstwo niekontrolowanego seksu. To jedna z najbardziej dzikich i wulgarnych scen, jakie można było zobaczyć w minionym roku

„STRANGER THINGS” – sekwencja „Master Of Puppets”

Czwarty sezon „Stranger Things” nie tylko przypomniał światu o hicie Kate Bush, ale także o klasycznej kompozycji Metalliki z lat 80. W zmontowanej niczym teledysk sekwencji z „Master of Puppets” bracia Duffer po raz kolejny udowodnili, że jak mało kto potrafią ładnie wpleść ikoniczne dzieła popkultury do swojej opowieści. I przy okazji uczynili jednego z jej bohaterów prawdziwym fenomenem internetu.