Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

najlepsza

aktorka / lub aktor

Najlepszy/-a polski/-a aktor/aktorka serialowy/-a

02.03.2023

Czym byłby dobry serial bez świetnie odegranych ról? W najnowszych produkcjach serialowych nie brakuje topowych nazwisk, które coraz częściej i chętniej przyjmują zaproszenia od serialowych twórców. A widzowie są skłonni obejrzeć daną produkcję tylko po to, by zobaczyć na małym ekranie swojego ulubieńca.

Poznajcie wszystkich nominowanych i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy/-a polski/-a aktor/aktorka w serialu.

Kandydatury w kategorii

AGNIESZKA ŻULEWSKA

Agnieszka Żulewska weszła w rolę Jaśminy Tremer z taką samą łatwością jak tytułowa „wielka woda” w głąb Wrocławia podczas powodzi tysiąclecia. Aktorka ma niezwykły dar przyciągania uwagi na ekranie, co udowodniła już wcześniej choćby w filmie „Chemia”. Bohaterka Żulewskiej z „Wielkiej wody” jest bezkompromisowa, zamknięta w sobie i nerwowa. Mimo iż bywa „trudna” w relacjach widz nie może przestać jej kibicować. Żulewska doskonale oddała charakter tej skomplikowanej postaci po przejściach.

MACIEJ MUSIAŁ

Nieczęsto możemy się pochwalić takim sukcesem. Maciej Musiał zagrał jedną z ról w międzynarodowej produkcji Netfliksa „1899”. I to z powodzeniem! Olek, w którego wciela się polski aktor, jest obecny we wszystkich odcinkach serialu i jak się okazuje, ma kluczowe zadanie do wykonania. Musiał, mimo niedługich scen, daje się zapamiętać. Po tej roli drzwi do międzynarodowej kariery na pewno otworzyły się dla niego szerzej.

PIOTR ROGUCKI

Rola drugoplanowa, którą Piotr Rogucki wycisnął do maksimum. W “Minucie ciszy” rozdaje karty. Wcielając się w Jacka Wiecznego stworzył postać jednocześnie bezwzględną i czułą. I to nie oksymoron. Wieczny to monopolista w branży funeralnej, “Rekin” biznesu w lokalnym stawie, który pod twardą fasadą skrywa prawdziwego wrażliwca. To pierwsza tak duża ekranowa rola Piotra Roguckiego, który mając niemałe doświadczenie, wykorzystał tę szansę z nawiązką. Obok Roberta Więckiewicza jako Mieczysława Zasady jest najmocniejszym punktem serialu. Jest przerysowany, ale nie groteskowy. Przyciąga przed ekrany jak magnes. Nie tylko fanów jego muzycznych dokonań.

ADAM WORONOWICZ

Od 25 lat Adam Woronowicz zachwyca swoimi aktorskimi popisami na wielkim i małym ekranie. Zagrał chyba u każdego polskiego reżysera zarówno na pierwszym, drugim jak i dalszych planach, za każdym razem zapadając widzom w pamięć swoimi kreacjami. Ostatnio wielką popularność przyniosła mu rola Dariusza Wasiaka w polskiej wersji legendarnego serialu “The Office”. Woronowicz z niezwykłą i należytą pieczołowitością oddał w produkcji Canal+ wszystkie współczesne polskie przywary, a niektóre z tekstów czy powiedzonek jego bohatera mają szansę na stałe zagościć w słowniku każdego szanującego się fanatyka Bitwy po Chocimiem.

ANNA ROMANTOWSKA / MAGDALENA KUTA / MAŁGORZATA POTOCKA

Zuza, Kinga i Alicja w pełni korzystają z jesieni życia i jako pozornie niewidzialne seniorki ochoczo ograbiają bogatych ludzi. Gdy jeden z napadów nie idzie po ich myśli, postanawiają skryć się w domu opieki. Mimo to para detektywów jest coraz bliższa odkrycia prawdy. “Gang zielonej rękawiczki” to lekka i przyjemna historia kryminalna, nie tylko dla starszej widowni. W rolach główno elektryzujące trio: Anna Romantowska, Magdalena Kuta i Małgorzata Potocka.