Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

najlepszy serial

netflixa

Najlepszy serial Netfliksa

02.03.2023

Jedna polska produkcja kontra reszta świata. Kolejne sezony znanych hitów i zupełnie nowe seriale. Netfliks nie zwalnia tempa i co chwila rozszerza swoją ofertę dla widzów.

W 2022 roku fani nie mogli doczekać się finału "Stranger Things" czy kolejnej odsłony "The Crown", ale mocnymi graczami okazały się również "Wielka woda" czy "Wednesday".

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy serial Netfliksa.

Kandydatury w kategorii

WEDNESDAY

Bystra, inteligentna i sarkastyczna Wednesday Addams trafia do Akademii Nevermore, gdzie nie dane jej będzie prowadzić życia beztroskiej nastolatki. Wednesday próbuje rozwiązać zagadkę serii zabójstw, zawiązuje pierwsze przyjaźnie i przysparza sobie kilku wrogów. Serial Netflixa stał się hitem na świecie, a grającą w nim główną rolę Jenna Ortega została okrzyknięta nową królową horrorów.

THE CROWN

W piątym sezonie „The Crown” twórcy stąpają po cienkim lodzie, biorąc na warsztat jeden z najgorszych okresów w historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Dostajemy na złotej tacy rozpad małżeństwa Diany i Karola, spekulacje na temat romansu księcia Filipa i pożar zamku Windsor. Serial pojawił się na platformie Netflix zaledwie kilka tygodni po śmierci Elżbiety II. Nic dziwnego, że przed ekranami zgromadził miliony widzów.

WIELKA WODA

Wrocław, 1997, powódź tysiąclecia, która wstrząsnęła całą Polską. Twórcy serialu „Wielka woda” właśnie w tych dramatycznych realiach umiejscowili akcję produkcji. Jaśmina Tremer (w tej roli świetna Agnieszka Żulewska) próbuje zapobiec katastrofie, ale spotyka opór ze strony władz lokalnych, które bagatelizują problem. Gonitwa z czasem i żywiołem, a w tle ludzkie, codzienne dramaty. Niesamowite zdjęcia, wartka akcja i wyraziste postaci to największe atuty polskiego hitu Netflixa.

"Better Call Saul" / "Zadzwoń do Saula"

Spin-off jednego z najlepiej ocenianych seriali wszech czasów, czyli “Breaking Bad”, ukazuje burzliwe losy Jimmy’ego McGilla vel Saula Goodmana. “Better Call Saul” to po części prawniczy dramat, po części kryminał, który wymyka się prostej kategoryzacji dzięki fantastycznemu scenariuszowi i znakomitym kreacjom takich gwiazd jak Bob Odenkirk czy Deborah Seehorn. Serial, który zaczyna się jako prequel “Breaking Bad”, koncentruje się na własnej, niemniej ciekawej opowieści, w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, czarnego humoru i gorzkich refleksji.

STRANGER THINGS

Czwarta odsłona bez wątpienia najsłynniejszego serialu Netfliksa. Tym razem nasi ulubieni bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z nowym, śmiert elnie niebezpiecznym przeciwnikiem, ale i licealną prozą życia. Czwarty sezon "Stranger Things" to dziewięć aż 75-minutowych odcinków będących cudownym listem miłosnym do lat 80., kultowych horrorów i heavy metalu.