Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

najlepszy serialowy trend

tiktokowy

Najlepszy trend serialowy na TikToku

02.03.2023

Taniec? Piosenka z serialu? A może charakterystyczna scena z ulubionej produkcji do odegrania? TikTok żyje trendami z seriali. Platforma jest zalewana filmikami fanów, którzy po seansach sami chcą wcielić się w swoich ulubionych bohaterów.

W 2022 roku nie było inaczej. Poznajcie najpopularniejsze serialowe trendy TikToka i oddajcie głos na faworyta.

Kandydatury w kategorii

„Wednesday”: Taniec Wednesday

Wystarczyło, by tytułowa bohaterka serialu „Wednesday” (w tej roli Jenna Ortega) wyszła na parkiet na szkolnym balu i zatańczyła kilka charakterystycznych figur a świat oszalał. Na Tik Toku pojawiały się, niczym grzyby po deszczu, kolejne wersje „tańca Wednesday”. Szaleństwo z nim związane nie ominęło gwiazd, które chętnie odtwarzały układ.

„Stranger Things”: Gitarowe solówki

Czwarty sezon „Stranger Things” nie tylko przypomniał światu o hicie Kate Bush, ale także o klasycznej kompozycji Metalliki z lat 80. Zmontowana niczym teledysk sekwencja z „Master of Puppets” stała się hitem również na Tik Toku. Fani chcieli odtworzyć gitarową solówkę idoli sprzed lat.

„Ród Smoka”: Negroni Emmy D’Arcy

Emma D’Arcy (serialowa księżniczka Rhaenyra Targaryen z „Rodu smoka”) w krótkim wywiadzie udzielonym na Tik Toku koleżance z planu, Olivii Cooke (Alicent Hightower) podała przepis na swojego ulubionego drinka. Co ciekawe, fanów nie zainteresował sam napój, a sposób, w jaki Emma mówi o Negroni Sbagliato z prossecco. Aktorka wypowiadała poszczególne składowe drinka z taką pasją, że aż stało się to viralem.

„Kim jest Anna?”: Irytujący głos

Irytujący akcent i charakterystyczny sposób wypowiadania się (czyt. zawsze z pogardą w głosie) był jednym ze sposobów aktorki Julii Garner na zbudowanie postać Anny Delvey. Fani serialu „Kim jest Anna?” szybko to podchwycili i zrobili ze sposobu mówienia bohaterki trend na Tik Toku.

„Biały lotos”: Śpiewanie czołówki

Delikatne dźwięki muzyki połączone z niemal operowym głosem okazały się świetnym podkładem do czołówki drugiego sezonu serialu „Biały lotos”. Na Tik Toku oprócz teorii spiskowych fanów, kto jest mordercą, a kto ofiarą, silnym trendem okazało się odtwarzanie muzycznego motywu z początku każdego odcinka.