Top Seriale 2024 #TOPSERIALE
75th Primetime Emmy Awards - ShowChristina Applegate and host Anthony Anderson speak onstage at the 75th Primetime Emmy Awards held at the Peacock Theater on January 15, 2024 in Los Angeles, California. (Photo by Christopher Polk/Variety via Getty Images)Christopher Polkentertainment, pmcarc, tv, television, honors, emmys, emmies, emmy's, winners walk, academy of television arts & sciences, atas, topics

Christina Applegate o swojej walce z rakiem: "Kłamałam"

04.04.2024

Od pewnego czasu 52-letnia Christina Applegate porzuciła kurtuazję i PR-owe zagrywki. Postanowiła być szczera w opisywaniu swojej codziennej walki ze śmiertelną chorobą. Po raz pierwszy także przyznała, że kłamała, mówiąc o nowotworze kilkanaście lat temu.

Christina Applegate to uwielbiana aktorka, ceniona szczególnie za wyjątkowy talent komediowy. Fani pokochali jej kreacje w takich produkcjach jak "Świat wg Bundych", gdzie wcieliła się nastoletnią Kelly czy w serialu kryminalno-komediowym Netfliksa "Już nie żyjesz". Niestety aktorka porzuciła już karierę. Zmusiła ją do tego postępująca choroba, o której po raz pierwszy powiedziała w 2021 roku, ogłaszając, że zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Był to tym gorszy cios, że wszyscy pamiętali, że w wieku 36 lat Applegate zachorowała na nowotwór piersi. Aktorka przeszła wtedy zabieg podwójnej mastektomii. Dziś, spoglądając wstecz na tamten czas, Christina żałuje, że nie odważyła się na pełną szczerość. Niedawno była gościnią w podcaście aktora Daxa Sheparda i tam wyjawiła, jak naprawdę wyglądała jej rzeczywistość kilkanaście lat temu.

- Gdy zachorowałam na raka w wieku 36 lat, zachowałam się jak taka grzeczna dziewczynka i mówiłam: "Och, jak kocham swoje nowe piersi!" A były spiep...ne i całe w bliznach, co ja miałam w głowie? Mój pierwszy wywiad miałam z Robinem Robertsem i siedziałam tam i kłamałam jak najęta o tym, jak się czuję.

- Oparłam się o ścianę i płakałam. Wszystko było cholernym kłamstwem. Sama siebie próbowałam przekonać o czymś i nie wyświadczyłam tym nikomu przysługi - dodała.

Tamte wydarzenia spowodowały, że dziś Christina z podniesioną głową i w zgodzie z samą sobą mówi o tym, co przeszła:

- Każdego dnia, gdy zdejmowałam stanik, płakałam. I powinnam wtedy o tym powiedzieć. Wcale nie kochałam swoich piersi. Do dziś ich nie lubię. Nie mają sutków, to dziwne, straszne.

Christina Applegate otwarcie o swojej chorobie

Dziś, gdy zmaga się ze straszną chorobą, jaką jest stwardnienie rozsiane, nie lukruje rzeczywistości.

- To najgorsza rzecz, jaka mi się przytrafiła. Nienawidzę tego i jestem wściekła. Nie mogę tego pokonać. Mam 30 uszkodzeń w mózgu, największe za prawym okiem, więc ono bardzo boli powiedziała niedawno.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM.