Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

Top Seriale 2024

grand prix 2

Grand Prix Publiczności Top Seriale 2024

31.01.2024

W drugiej edycji plebiscytu publiczność - czyli wy, widzowie i czytelnicy Wirtualnej Polski - wręczy specjalną nagrodę: Grand Prix Publiczności Top Seriale 2024 dla najpopularniejszego serialu całego poprzedniego roku.

Głosować można na 10 produkcji, które w 2023 roku zyskały największy rozgłos i w sieci, i w prawdziwym świecie. Nieważne, czy zdobyły serca widzów pod postacią memów, czy udostępnianych dalej fragmentów, czy też jako cytaty, które trafiły do mowy potocznej. O tych serialach mówiło się najczęściej i to one zostaną z nami najdłużej.

Poznaj listę najpopularniejszych seriali 2023 roku i wybierz ten, którym Twoim zdaniem zasługuje na nagrodę Grand Prix Publiczności Top Seriale 2024.

Lista nominowanych w kategorii

1670

Jeśli mierzyć się z historią Polski i przywarami rodaków, których genezy należy szukać kilka wieków wstecz, to tylko w taki sposób. Satyra na megalomanię i nierozerwalnie połączony z nią kompleks niższości, kpina z bogobojności i nacjonalizmu – niby mówimy tu o roku 1670, a jednak wymienione kwestie są wciąż zaskakująco (czyżby?) aktualne.

Infamia

Zmiana miejsca zamieszkania i przystosowanie się do nowej grupy to niełatwe zadanie - szczególnie dla nastolatków. Gita - młoda Romka - wraca z Wielkiej Brytanii do rodzimej Polski, w której na styku różnych kultur próbuje na nowo odnaleźć siebie. W wewnętrznym świecie głównej bohaterki serialu “Infamia” nie brakuje rozterek między współczesnością a tradycją.

The Mandalorian

To już trzeci sezon serialu skupiającego się na losach zamaskowanego łowcy nagród zwanego Mandalorianinem, przemierzającego galaktykę w towarzystwie sympatycznego Grogu. Akcja tej najpopularniejszej produkcji Disney+ rozgrywa się kilka lat po “Powrocie Jedi”, już po upadku Imperium Galaktycznego. W roli głównej Pedro Pascal.

Warszawianka

40-letni playboy próbuje posklejać swoje życie. Przynajmniej pozornie. Alkohol i narkotyki skutecznie przeszkadzają mu w pracy, tworzeniu relacji z kobietami, rodzicami oraz własną córką. Pięknie pokazana Warszawa i świetni aktorzy to główne zalety serialu.

The Last of Us

Kapitalnie napisana, zagrana i wyreżyserowana rzecz, która z szacunkiem podchodzi do materiału źródłowego, dodając jednak sporo od siebie, umiejętnie poszerzając i wzbogacając świat przedstawiony. “The Last Of Us” pokazuje, jak powinna wyglądać dobra adaptacja gry wideo.

Nocny Agent

Thriller akcji oparty na powieści Matthew Quirka. Opowiada historię niskiego rangą agenta FBI pełniącego dyżur w piwnicy Białego Domu przy telefonie, który nigdy nie dzwoni. Pewnej nocy odbiera jednak telefon, w wyniku czego wpada w wir śmiertelnie niebezpiecznego spisku prowadzącego do samego Gabinetu Owalnego.

Emigracja XD

Kto nigdy nie myślał o tytułowej emigracji, niech pierwszy rzuci bluntem. W taki sposób nikt jej w Polsce nie pokazywał. Życie na obczyźnie w wykonaniu bohaterów jest prawdziwą jazdą bez trzymanki. To komedia, na której będziecie zaśmiewać się do rozpuku, ale i nieraz niepokojąco zadrga wam powieka – czasem ta wizja jest tak absurdalna, że aż prawdziwa.

Skazana

Każdy kolejny sezon "Skazanej" to gratka dla fanów talentu Agaty Kuleszy. Aktorka genialnie wcieliła się w postać sędzi, która niesłusznie trafiła do więzienia. W trzeciej serii główna bohaterka walczy o sprawiedliwość zza krat, stawiając się samemu bezlitosnemu i podstępnemu kierownikowi penitencjarnemu (w tej roli Adam Woronowicz) i robi wszystko, by na odległość zapewnić swojej córce bezpieczeństwo.

Informacja zwrotna

Anatomia upadku alkoholika i jego rodziny pokazana w sposób tak sugestywny, że momentami aż boli. Świetny scenariusz i gra aktorska na najwyższym poziomie. Arkadiusz Jakubik wspina się na wyżyny aktorstwa, przez co serial pamięta się jeszcze długo po jego zakończeniu.

Sukcesja

Zakończyć serial u szczytu jego popularności to decyzja odważna. Zakończyć go w najlepszy z możliwych sposobów - prawdziwy kunszt. “Sukcesja” była z nami przez zaledwie 4 sezony, ale jakiż to był rollercoaster emocji, jakiż popis aktorskich umiejętności i scenopisarstwa. To prawdopodobnie najlepszy serial dekady. I jeden z najlepszych w historii.