Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepsza

scena 5

Najlepsza scena

24.01.2024

Raz na jakiś czas w serialu zdarza się taka scena, o której nie sposób zapomnieć. Wybija się na tle całego sezonu jako ta najmocniejsza, najbardziej szokująca, zmieniająca wszystko lub najzabawniejsza.

Wśród scen, które walczą w tym roku o statuetkę, znalazły się takie, o których pisano całe artykuły. Niektóre stały się memami, inne były cytowane, a jeszcze inne po prostu rozbawiły do łez.

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepsza scena w serialu.

Lista nominowanych w kategorii

“Sukcesja” – śmierć Logana Roya

Jakim cudem spoilery tego odcinka „Sukcesji” nie wyciekły do sieci przed premierą, pozostanie tajemnicą na wieki. Chyba najbardziej szokująca wolta 2023 roku, a jednocześnie zdumiewający sposób uśmiercenia najważniejszego bohatera serialu HBO. Nikt nie wierzył, że to się dzieje naprawdę – ani bohaterowie, ani widzowie. Majstersztyk dramaturgii.

“The Bear” – Boże Narodzenie

Kulminacyjny moment drugiego sezonu serialu, w którym widz w końcu dowiaduje się, skąd wzięły się napięcia i problemy głównych bohaterów. Powiedzieć o Jamie Lee Curtis, że skradła ten odcinek, to powiedzieć tyle, co nic.

“Warszawianka” – rodzinna kolacja

Janda, Skolimowski i Szyc przy jednym stole, wchodzący na wyżyny swoich aktorskich możliwości i trzymający widza za gardło, to idealny przepis na doskonałą kolację. Scena, w której bohaterowie serwują nam potok żali i wzajemnych pretensji przejdzie do historii.

“1670” – mierzenie kutasów

Obrazić szlachcica nie jest trudno. Wystarczy stwierdzić, że ma małego kutasa. W “1670” pełno było dwuznacznych tekstów, ale scena z mierzeniem kutasów będzie jedną z tych najbardziej pamiętnych. Gwoli przypomnienia: kutas to w XVII-XVIII wiecznej Polsce ozdoba w postaci pędzla z nitek lub sznureczków, którą można było wypatrzeć przy pasie szlachcica. Już wtedy uważano, że “świat bez kutasów byłby lepszym miejscem”.

“Czarne lustro” – scena w kościele

Szok, obrzydzenie, niedowierzanie. “Czarne lustro” słynie z przewrotnego scenariusza i mocnych scen, ale ta z pierwszego odcinka szóstego sezonu na długo zapada widzom w pamięci. Ostre żarcie, środek na przeczyszczenie i pompony - resztę dopowiedzcie sobie sami.

“The Last of Us” – Zombie kiss

To jest ten moment, kiedy odwracasz głowę od ekranu i mówisz pod nosem “O fuuu!”. I pomyśleć, że to dopiero drugi odcinek.