Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepsza

aktorka/aktor 4

Najlepsza polska aktorka/aktor

23.01.2024

Odkąd okazało się, że Polacy potrafią robić świetne seriale na wysokim poziomie, znani i lubiani aktorzy zaczęli coraz chętniej przyjmować serialowe role. Widzowie nierzadko sięgają po produkcje ze względu na ulubionego aktora w obsadzie.

Ale seriale to też kopalnia młodych talentów i nierzadko punkt zwrotny w karierze mniej rozpoznawalnych aktorów. W tej kategorii znajdziecie nazwiska, które znacie od lat i te, które poznaliście całkiem niedawno.

Zwycięzcę w kategorii Najlepsza polska aktorka/aktor wskazują Ambasadorzy plebiscytu Top Seriale 2024. Poniżej znajdziecie wszystkie nominowane aktorki oraz wszystkich nominowanych aktorów.

Lista nominowanych w kategorii

“Informacja zwrotna” – Arkadiusz Jakubik

Alkoholik niszczący życie innych czy zatroskany ojciec, który próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia syna? Do ostatniej chwili ciężko rozszyfrować, w kogo tak naprawdę wciela się Arkadiusz Jakubik. Żongluje emocjami, zmienia się z odcinka na odcinek i trzyma widza w ekscytujacej niepewności.

“Warszawianka” – Borys Szyc

Nie jest łatwo pokazać na ekranie człowieka, który ma wszystko i jednocześnie nic. Borys Szyc fantastycznie sprawdza się w roli wiecznego chłopca, który nie potrafi wziąć odpowiedzialności za życie swoje i innych. Sprawia, że mimo wszystko kibicujemy jego bohaterowi i chcemy, by odmienił swój los.

“Pati” – Ola Adamska

Można śmiało powiedzieć, że rola Patrycji "Pati" Cichy jest życiową rolą Aleksandry Adamskiej. To, w jak doskonały sposób aktorka przeobraża się z eterycznej i wrażliwej dziewczyny w zadziorną, bezpośrednią (z tekstami, które do dziś cytują widzowie!), ale i delikatną w głębi duszy osadzoną w więzieniu, zasługuje na najwyższe uznanie.

“Sortownia” – Andrzej Chyra

Każdy lekarz składa przysięgę Hipokratesa, obiecując, że zrobi wszystko, by nie szkodzić pacjentowi. Jednak bohater “Sortowni” nie potrafi przejść obojętnie obok skali zła, które go otacza. Stawia siebie ponad prawem, decydując, kto ma szansę przetrwać. A widz zostaje wciągnięty w wybory lekarza.

“Infamia” – Zofia Jastrzębska

Postać Gity z “Infamii” mierzy się nie tylko z typowymi problemami nastolatki u progu dorosłości, ale i wizją rychłego zamążpójścia za wybranego jej przez rodzinę młodzieńca.  Romska raperka nie byłaby tak przekonująca na ekranie, gdyby nie Zofia Jastrzębska, która brawurowo wcieliła się w zbuntowaną dziewczynę wymykającą się stereotypom. 

“Absolutni debiutanci” – Martyna Byczkowska

Przekonująco zagrała nie tylko filmową debiutantkę, ale i nastolatkę w spektrum. Jej Lena w “Absolutnych debiutantach” momentami drażni, innym razem bawi i rozczula. Jednak w każdej minucie serialu nie można oderwać od niej wzroku. 

“1670” – Bartłomiej Topa

Niebywałym talentem komediowym, jaki Bartłomiej Topa pokazał w roli kandydata do tytułu najsłynniejszego Jana Pawła w historii Polski, z miejsca podbił serca swoich rodaków, zakochanych po uszy w serialu “1670”. A jego niesnaski z sąsiadem Andrzejem, problemy małżeńskie z żoną Zofią czy wychowawcze z dziećmi w rodzinnej Adamczysze przejdą do annałów polskiej komedii.