Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepszy

polski serial 3

Najlepszy polski serial

24.01.2024

Od rodzimych produkcji polscy widzowie wymagają więcej niż od zagranicznych. A twórcy, starając się sprostać oczekiwaniom, stawiają poprzeczkę naprawdę wysoko.

Kryminały, komedie, dramaty – twórcy polskich seriali w dobrze znanych sobie gatunkach poszukują świeżych historii. Inspiracji nierzadko szukają w rodzimej literaturze, a do współpracy zapraszają lubianych polskich pisarzy. Dzięki temu mogą pochwalić się mocnymi scenariuszami. Ale to niejedyny atut polskich produkcji. Jakościowo nie odstają od tych zagranicznych. I dlatego tak chętnie po nie sięgamy.

Zwycięzcę w kategorii Najlepszy polski serial 2023 roku wskazują Ambasadorzy plebiscytu Top Seriale 2024. Poniżej znajdziecie wstępnie nominowane produkcje.

Lista nominowanych w kategorii

Sortownia

Każdy lekarz składa przysięgę Hipokratesa, obiecując, że zrobi wszystko, by nie szkodzić pacjentowi. Jednak bohater “Sortowni” nie potrafi przejść obojętnie obok skali zła, które go otacza. Stawia siebie ponad prawem, decydując, kto ma szansę przetrwać. A widz zostaje wciągnięty w wybory lekarza.

Warszawianka

40-letni playboy próbuje posklejać swoje życie. Przynajmniej pozornie. Alkohol i narkotyki skutecznie przeszkadzają mu w pracy, tworzeniu relacji z kobietami, rodzicami oraz własną córką. Pięknie pokazana Warszawa i świetni aktorzy to główne zalety serialu.

Informacja zwrotna

Anatomia upadku alkoholika i jego rodziny pokazana w sposób tak sugestywny, że momentami aż boli. Świetny scenariusz i gra aktorska na najwyższym poziomie.

Emigracja XD

Kto nigdy nie myślał o tytułowej emigracji, niech pierwszy rzuci bluntem. W taki sposób nikt jej w Polsce nie pokazywał. Życie na obczyźnie w wykonaniu bohaterów jest prawdziwą jazdą bez trzymanki. To komedia, na której będziecie zaśmiewać się do rozpuku, ale i nieraz niepokojąco zadrga wam powieka – czasem ta wizja jest tak absurdalna, że aż prawdziwa.

Pati

Jeśli jesteście fanami "Skazanej", pokochacie i docenicie serial "Pati". Spin-off hitu Playera przedstawia historię Patrycji "Pati" Cichy, zanim charakterna i zadziorna dziewczyna trafiła do więzienia. O tym, że ta produkcja stała się absolutnym przebojem, świadczy choćby fakt, że jeszcze przed zakończeniem ostatniego odcinka, widzowie domagali się jej kontynuacji.

Nago. Głośno. Dumnie

"Nago. Głośno. Dumnie" pokazuje życie polskich drag queen. Obserwujemy, jak przygotowują się do występów, jak wygląda ich codzienne życie i związki. Opowiadają, jaką drogę przeszli do zaakceptowania siebie takimi, jakimi są. Serial wciąga do kolorowego świata, w którym "inność" nie jest czymś negatywnym, a wielką wartością.

1670

Jeśli mierzyć się z historią Polski i przywarami rodaków, których genezy należy szukać kilka wieków wstecz, to tylko w taki sposób. Satyra na megalomanię i nierozerwalnie połączony z nią kompleks niższości, kpina z bogobojności i nacjonalizmu – niby mówimy tu o roku 1670, a jednak wymienione kwestie są wciąż zaskakująco (czyżby?) aktualne.