Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepszy

serial roku 2023 1

Najlepszy serial 2023 roku

30.01.2024

2023 rok obfitował w świetne seriale. Było kilka mocnych nowości, a obok nich kolejne sezony produkcji, które pokochaliśmy już dawno.

W tej kategorii znajdziecie wybitne dramaty, przewrotne czarne komedie, zaskakujące sci-fi oraz jeden survival horror, o którym mówili wszyscy. W ubiegłym roku to polska produkcja "Wielka woda" zgarnęła tę statuetkę. Jak będzie tym razem?

Zwycięzcę w kategorii Najlepszy serial 2023 roku wskazują Ambasadorzy plebiscytu Top Seriale 2024. Poniżej znajdziecie wstępnie nominowane produkcje.

Lista nominowanych w kategorii

1670

Jeśli mierzyć się z historią Polski i przywarami rodaków, których genezy należy szukać kilka wieków wstecz, to tylko w taki sposób. Satyra na megalomanię i nierozerwalnie połączony z nią kompleks niższości, kpina z bogobojności i nacjonalizmu – niby mówimy tu o roku 1670, a jednak wymienione kwestie są wciąż zaskakująco (czyżby?) aktualne.

Absolutni debiutanci

Serial Netfliksa udowadnia, że o młodzieży nie trzeba mówić “trudna” czy “zbuntowana”. Produkcja w reżyserii Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy z czułością przybliża bolączki bohaterów zarówno u progu dorosłości, jak i podczas kryzysu wieku średniego. Bo debiutantem można być w każdym wieku.

Awantura

Serial studia A24 to prawdziwy majtersztyk bogaty w liczne zwroty akcji. Konflikt między dwójką głównych bohaterów eskaluje już od pierwszego odcinka. Każdy kolejny budzi ciekawość widza, który przygląda się niecodziennym zachowaniom sfrustrowanego pracownika fizycznego, chcącego wyrównać rachunki z niespełnioną bizneswoman i na odwrót.

Emigracja XD

Kto nigdy nie myślał o tytułowej emigracji, niech pierwszy rzuci bluntem. W taki sposób nikt jej w Polsce nie pokazywał. Życie na obczyźnie w wykonaniu bohaterów jest prawdziwą jazdą bez trzymanki. To komedia, na której będziecie zaśmiewać się do rozpuku, ale i nieraz niepokojąco zadrga wam powieka – czasem ta wizja jest tak absurdalna, że aż prawdziwa.

Infamia

Zmiana miejsca zamieszkania i przystosowanie się do nowej grupy to niełatwe zadanie - szczególnie dla nastolatków. Gita - młoda Romka - wraca z Wielkiej Brytanii do rodzimej Polski, w której na styku różnych kultur próbuje na nowo odnaleźć siebie. W wewnętrznym świecie głównej bohaterki serialu “Infamia” nie brakuje rozterek między współczesnością a tradycją.

Informacja zwrotna

Anatomia upadku alkoholika i jego rodziny pokazana w sposób tak sugestywny, że momentami aż boli. Świetny scenariusz i gra aktorska na najwyższym poziomie.

Sukcesja

Zakończyć serial u szczytu jego popularności to decyzja odważna. Zakończyć go w najlepszy z możliwych sposobów - prawdziwy kunszt. “Sukcesja” była z nami przez zaledwie 4 sezony, ale jakiż to był rollercoaster emocji, jakiż popis aktorskich umiejętności i scenopisarstwa. To prawdopodobnie najlepszy serial dekady. I jeden z najlepszych w historii.

The Bear

Napięcie rosnące z każdą minutą i kolejnym odcinkiem. Drugi sezon "The Bear" nie zwalnia tempa. Emocje sięgają zenitu, przygotowując widza na totalną katastrofę w finale. Istna uczta!

The Last of Us

Wierna adaptacja kultowej gry, w której wszystko się zgadza. Wciągająca historia, dramatyzm i rozmach, którego nie powstydziłoby się kino. Pieniądze widać na każdej scenie.

Warszawianka

40-letni playboy próbuje posklejać swoje życie. Przynajmniej pozornie. Alkohol i narkotyki skutecznie przeszkadzają mu w pracy, tworzeniu relacji z kobietami, rodzicami oraz własną córką. Pięknie pokazana Warszawa i świetni aktorzy to główne zalety serialu.