Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

najlepszy serial

disney+

Najlepszy serial Disney+

02.03.2023

Disney+ dopiero kilka miesięcy temu rozgościł się w Polsce, a już z sukcesem podbija serca widzów znad Wisły.

W serialowych podsumowaniach roku przewijał się kuchenny "The Bear", "Andor" dla fanów "Star Wars" czy biograficzne "Zepsuta krew" oraz "Pam & Tommy".

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy serial Disney+.

Kandydatury w kategorii

PAM AND TOMMY

Historią miłości Pameli Anderson i Tommy’ego Lee żył w latach 90-tych cały świat. Przyczyniła się do tego na pewno sekstaśma modelki i rockmana, która wyciekła do raczkującego wówczas internetu i stała się viralem. Film z igraszkami kochanków zarobił miliony, a głównym bohaterom… zniszczył życie. Serial „Pam&Tommy” wraca do tej historii, pokazując, że za sławą i pieniędzmi często stoi ludzki dramat.

ZEPSUTA KREW

Elizabeth Holmes oszukała najbogatszych i uważanych za jednych z najmądrzejszych ludzi na świecie. Ambitna studentka marzyła o stworzeniu wynalazku, który zrewolucjonizuje branżę bio-tech. Historia zakończyła się w więzieniu. A jak to się wszystko zaczęło? „Zepsuta krew” pokazuje drogę Elizabeth (w tej roli niezwykle przekonująca Amanda Seyfried) z rodzinnego domu do Doliny Krzemowej. Chęć sławy przysłoniła jej racjonalne myślenie, a miłość w tym wypadku pociągnęła ją na dno.

THE BEAR

Nie znajdziecie lepszego serialu fabularnego o piekle, jakim może być prowadzenie restauracji. Chaotyczne perypetie chicagowskich kucharzy, jakie przedstawiono w „The Bear”, to historia przygniatająca emocjonalnie i ostra jak papryczka piri piri, ale przy tym niepozbawiona humoru. Nic dziwnego, że serial stał się taką sensacją i przyniósł Złotego Globa odtwórcy głównej roli, Jeremy’emu Allenowi White’owi.

ANDOR

Uniwersum „Gwiezdnych wojen” rośnie i wygląda coraz bardziej spektakularnie. Środków nie szczędzono na „Andora”, który opowiada historię szpiega w początkowych latach Rebelii. Cassian Andor (Diego Luna) poznaje pierwszych rebeliantów, którzy nie mają zamiaru żyć pod butem bezwzględnego Imperium. Jak przekonać Cassiana do tego, że jedna misja jest ważna nie tylko dla garstki osób, ale całej Galaktyki?

ZBRODNIE PO SĄSIEDZKU

Co się stanie jeśli weźmiemy legendarnych komików z lat 80., największą gwiazdę młodego pokolenia, klasyczną zagadkę kryminalną w duchy Agaty Christie, a miejscem akcji ustanowimy przepiękny nowojorski apartamentowiec? "Zbrodnie po sąsiedzku" to rewelacyjny serial łączący fascynującą intrygę, popisowe role i ciepły humor, jakiego brakuje większości współczesnych produkcji. Ponadto twórcy nie boją się eksperymentować i wychodzić poza ramy konwencji.