Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepszy serial

Netflix 9

Najlepszy serial Netflix

24.01.2024

W tym roku zagłosujemy wyłącznie na nowe produkcje, których w ofercie Netfliksa znalazło się naprawdę sporo.

W poprzedniej edycji w tej kategorii znalazła się tylko jedna polska produkcja – "Wielka woda" – i to właśnie ona zgarnęła nagrodę. W tym roku o statuetkę powalczą aż trzy polskie seriale.

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy serial Netflix.

Lista nominowanych w kategorii

Awantura

Serial studia A24 to prawdziwy majtersztyk bogaty w liczne zwroty akcji. Konflikt między dwójką głównych bohaterów eskaluje już od pierwszego odcinka. Każdy kolejny budzi ciekawość widza, który przygląda się niecodziennym zachowaniom sfrustrowanego pracownika fizycznego, chcącego wyrównać rachunki z niespełnioną bizneswoman i na odwrót.

Zagłada domu Usherów

Serial Netfliksa oglądano przez ponad miliard minut. Trudno się dziwić. “Zagłada domu Usherów” to nietypowy, mroczny serial, w którym w każdym kolejnym odcinku prezentowana jest inna zbrodnia na członku rodu Usherów. Bohaterowie giną w przedziwnych okolicznościach.

Informacja zwrotna

Anatomia upadku alkoholika i jego rodziny pokazana w sposób tak sugestywny, że momentami aż boli. Świetny scenariusz i gra aktorska na najwyższym poziomie.

Absolutni debiutanci

Serial Netfliksa udowadnia, że o młodzieży nie trzeba mówić “trudna” czy “zbuntowana”. Produkcja w reżyserii Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy z czułością przybliża bolączki bohaterów zarówno u progu dorosłości, jak i podczas kryzysu wieku średniego. Bo debiutantem można być w każdym wieku.

1670

Jeśli mierzyć się z historią Polski i przywarami rodaków, których genezy należy szukać kilka wieków wstecz, to tylko w taki sposób. Satyra na megalomanię i nierozerwalnie połączony z nią kompleks niższości, kpina z bogobojności i nacjonalizmu – niby mówimy tu o roku 1670, a jednak wymienione kwestie są wciąż zaskakująco (czyżby?) aktualne.