Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepszy serial

Prime Video 10

Najlepszy serial Prime Video

24.01.2024

W ofercie Prime Video można znaleźć perełki. W ubiegłym roku statuetkę w tej kategorii zgarnął "Reacher", który szybko doczekał się kolejnego sezonu i ma szansę zdobyć ją ponownie.

Ma jednak sporą konkurencję. W tej kategorii znajdziecie lubiane seriale "Wspaniała pani Maisel" czy "Dobry omen", serial fantasy "Koło czasu" oraz spin-off hitu "The Boys", czyli "Gen V".

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy serial Prime Video.

Lista nominowanych w kategorii

Gen V

Prawdziwa krwawa łaźnia - tak zaczyna się “Gen V” i poziom brutalności wcale nie spada w kolejnych odcinkach serialu Prime Video. Gdy młodziutka Marie Moreau odkrywa swoje przerażające, nadprzyrodzone zdolności, chce zrobić wszystko, by dostać się do jedynego w USA college’u dla superbohaterów. Marie szybko przekonuje się, że szkoła kryje potworne tajemnice.

Reacher

Jedna z największych niespodzianek z Prime Video. Serialowa adaptacja książek Lee Childa wróciła w 2023 roku z drugim sezonem - udowadniając, że jest o niebo lepsza niż filmy z Tomem Cruise’em. Wszystko za sprawą wielkiego jak dąb Alana Ritchsona, dzięki któremu książkowy i telewizyjny Reacher to wreszcie ten sam, łamiący kręgosłupy jak zapałki, bohater.

Koło czasu

Rosamund Pike przed wyruszeniem w podróż zebrała drużynę. Cel: odnaleźć Smoka Odrodzonego - człowieka, który będzie w stanie zniszczyć lub uratować świat przed zagładą. Tak rozpoczęło się “Koło czasu” - spektakularny serial fantasy prosto od Amazon Studios na motywach bestsellerowych powieści. Drugi sezon ma szansę na nagrodę w naszym Plebiscycie, a trzeci już został zapowiedziany.

Dobry omen

Znakomita powieść fantasy genialnego duetu Neil Gaiman i Terry Pratchett doczekała się całkiem wiernej ekranizacji w serialu “Dobry Omen”. Aniołowie, demony, Czterej Jeźdźcy Apokalipsy, Antychryst, a wszystko to ujęte w inteligentny i humorystyczny sposób, charakterystyczny dla dwóch mistrzów fantasy. Dodajmy do tego znakomitą obsadę (Michael Sheen, David Tennant, Jon Hamm) i mamy jeden z najciekawszych seriali nie tylko na Prime Video.

Wspaniała pani Maisel

Tytuł zdradza właściwie wszystko: wspaniałe są tu kostiumy, scenografia, iskrzący dowcip. Dziś serial stworzony z takim rozmachem to rzadkość. Jedna z najbardziej interesujących postaci kobiecych w historii telewizji.