Top Seriale 2024 #TOPSERIALE

najlepszy serial

young adult 16

Najlepszy serial Young Adult by Vibez.pl

24.01.2024

To nowa kategoria w plebiscycie Top Seriale. Young Adult podbija nie tylko rynek książki. Producenci seriali również dbają o młodych widzów i starają się dotykać ich problemów. A co najważniejsze – traktują ich poważnie, oferując produkcje na wysokim poziomie.

Kategoria Young Adult mieści wiele gatunków. Romans, komedia, kryminał – każdy znajdzie coś dla siebie. A ciekawe postacie i nietuzinkowe historie sprawiają, że po seriale robione z myślą o Gen Z sięgają widzowie w każdym wieku.

Poznajcie wszystkie nominowane produkcje i oddajcie głos na faworyta w kategorii Najlepszy serial Young Adult by Vibez.pl.

Lista nominowanych w kategorii

Heartstopper

Drugi sezon “Heartstopper” to kontynuacja opowieści o dorastaniu, poznawaniu i akceptowaniu siebie oraz własnej tożsamości. Jest nadzwyczaj komfortowy, momentami nastoletnio naiwny, a przy tym nienachalnie edukacyjny. Historia Nicka i Charliego, a także Isaaca, Tao i Elle jest najlepszym przykładem reprezentacji, jaki mogła otrzymać społeczność LGBT.

Sex Education

Empatyczny, wzruszający i mądry. Czwarty sezon “Sex Education” to godne pożegnanie serialu, ale i dowód, że o seksie da się mówić w otwarty i dowcipny sposób.

Gen V

Prawdziwa krwawa łaźnia - tak zaczyna się “Gen V” i poziom brutalności wcale nie spada w kolejnych odcinkach serialu Prime Video. Gdy młodziutka Marie Moreau odkrywa swoje przerażające, nadprzyrodzone zdolności, chce zrobić wszystko, by dostać się do jedynego w USA college’u dla superbohaterów. Marie szybko przekonuje się, że szkoła kryje potworne tajemnice.

Absolutni debiutanci

Serial Netfliksa udowadnia, że o młodzieży nie trzeba mówić “trudna” czy “zbuntowana”. Produkcja w reżyserii Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy z czułością przybliża bolączki bohaterów zarówno u progu dorosłości, jak i podczas kryzysu wieku średniego. Bo debiutantem można być w każdym wieku.

Bring back Alice

Zaginiona w tajemniczych okolicznościach influencerka wraca po roku, nie pamiętając minionych 12 miesięcy. Jej powrót wprowadza zamęt wśród przyjaciół. Kiedy odkrywa, że tego samego dnia zniknęła także inna dziewczyna, jej obecność staje się kluczem do rozwiązania zagadki. Tropy prowadzą do mrocznych sekretów i konfliktów w społeczności Trójmiasta.

Szkoła dla elity

Jeden z najpopularniejszych seriali wśród młodzieży, z każdym sezonem poszerzającym grono widzów. I pomimo różnych opinii, jakie o siódmym z nich wyrażali, fani wciąż w większości doceniają problemy poruszone w “Szkole dla Elity”. Chętnych na seans nigdy nie brakowało i nigdy nie zabraknie.