Top Seriale 2024 #TOPSERIALE
Gillian Anderson w serialu "Z archiwum X"

Nigdy nie mów nigdy. 55-letnia aktorka zaskoczyła fanów

04.04.2024

21 marca 2018 roku widzowie mieli po raz ostatni zobaczyć Gillian Anderson w premierowym odcinku "Z Archiwum X". Tymczasem po sześciu latach aktorka zdradziła, że poważnie myśli o powrocie do kultowej roli.

Sean Connery, po premierze filmu "Diamenty są wieczne", zaznaczył dobitnie, że już nigdy więcej nie wcieli się w postać agenta 007. Dwanaście lat później zagrał Jamesa Bonda w filmie o wymownym tytule "Nigdy nie mów nigdy". Podobnie może być z Gillian Anderson.

"Od początku było to dla mnie jasne, że to już koniec. Chciałam zagrać w jeszcze jednym sezonie. Szczerze mówiąc, dziwią mnie reakcje zszokowanych widzów" – powiedziała aktorka kilka lat temu w jednym z wywiadów. Producenci "Z Archiwum X" zaznaczyli wówczas, że odejście Anderson nie jest równoznaczne z końcem samego serialu, jednak 12. sezon do tej pory nie powstał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy powstanie nowy sezon "Archiwum X?"

W połowie ubiegłego roku pojawiła się natomiast informacja, że reżyser kinowych hitów Marvela z Czarną Panterą Ryan Coogler zamierza stworzyć reboot legendarnej serii. Teraz zaskoczyła fanów kolejna wiadomość, że Gillian Anderson najprawdopodobniej zmieniła zdanie.

W wywiadzie dla "Today" aktorka długo chwaliła Ryana Cooglera za jego filmowy dorobek i pomysł reboota, który został ponoć bardzo dobrze zaopiniowany przez Chrisa Cartera, twórcę "Z Archiwum X". - Nie mówię nie. Uważam, że pomysł jest naprawdę fajny i myślę, że gdyby Coogler to zrobił, prawdopodobnie zrobiłby to naprawdę dobrze. Może więc wpadnę na małe co nieco – podsumowała Gillian Anderson.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM.