Top Seriale 2024 #TOPSERIALE
Henry Cavill jako Geralt z Rivii

Nachodzi nowy "Wiedźmin". Stary odszedł, bo było mu wstyd

04.04.2024

W kwietniu rozpoczęły się zdjęcia do czwartego sezonu "Wiedźmina". Na planie nie pojawi się oczywiście odtwórca głównej roli z pierwszych trzech sezonów Henry Cavill, któremu przestał się serial podobać. Fani Geralta z Rivii uważają, że bez Cavilla produkcja Netfliksa będzie jeszcze gorsza.

Tak do końca to nie wiadomo, co stało za rezygnacją Henry’ego Cavilla, ale można przypuszczać, że jako wierny fan powieści Andrzeja Sapkowskiego, nie był w stanie zaakceptować daleko idących zmian scenariuszowych sprawiających, że serialowy Geralt miał coraz mniej wspólnego z bohaterem literackim. W trzecim sezonie serial zniżył się zresztą do tak niskiego poziomu, że przynosił już tylko wstyd hollywoodzkiemu aktorowi.

Cavill informując o odejściu z produkcji zachował się jednak honorowo. Napisał, że jego podróż jako Geralta z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, ale w czwartym sezonie odłoży swój medalion i miecze, a "obowiązki Białego Wilka przejmie fantastyczny pan, Liam Hemsworth".

Zdjęcia do czwartego sezonu "Wiedźmina" mają potrwać ponad pół roku. Ich zakończenie planowane jest na koniec października lub początek listopada. Okres zdjęciowy jest długi, co może sugerować, że udało się utrzymać wysoki budżet produkcji. W końcu trzeci sezon, choć stał się przebojem, nie notował tak dobrych wyników oglądalności, jak dwa wcześniejsze.

Większość fanów Geralta z Rivii bardzo sceptycznie podchodzi do realizacji czwartej serii "Wiedźmina". Choć trzecia odsłona spotkała się z już powszechną krytyką, to widzowie wciąż darzyli Henry’ego Cavilla dużą sympatią. O jego następcy piszą z lekceważeniem, że "to ten, co był mężem Miley Cyrus".

Wiemy, że Netflix w czwartym sezonie poszerzył obsadę o nowe postacie. W serialu pojawi się hollywoodzki gwiazdor, kultowy bohater z "Matrixa" Laurence Fishburne, który wcieli się Regisa. Z bohaterów znanych z książek Andrzej Sapkowskiego pojawią się również Leo Bonhart – łowca nagród i najemnik, krasnolud Zoltan Chivay oraz Stefan Skellen - nilfgaardzki oficer wywiadu oraz szpieg Emhyra.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM.