Top Seriale 2023 #TOPSERIALE

Top seriale 2023

plebiscyt i gala serwisu teleshow wp

Pierwsza gala plebiscytu Top Seriale 2023 za nami! Oto wielcy zwycięzcy. Pełna lista nagrodzonych

W środę wieczorem po raz pierwszy rozdano statuetki plebiscytu Top Seriale 2023. To historyczne wydarzenie, gdzie wyróżniono seriale platform streamingowych, zarówno te polskie jak i zagraniczne. Gratulujemy zwycięzcom!

czytaj więcej

Ambasadorzy

Artur "Kinomaniak" Pietras
Twórca najdłużej emitowanego programu filmowego w Polsce. Najpierw w telewizji TV4, a następnie w internecie “Kinomaniak” nieodłącznie kojarzy się z jego nazwiskiem, na równi ze szklaneczką mleka, jak i wylewającą się z ekranu sympatią. O filmach z ogromną pasją opowiadał też w “Soundtracku” i “Oskarze” w telewizji Polsat, audycjach Antyradia, a na łamach “Filmu” spisywał opowieści o najdziwniejszych spotkaniach w świecie filmu właśnie.
Anna Wendzikowska
W latach 2007-2022 była reporterką „Dzień dobry TVN”. W tym czasie przeprowadziła setki rozmów z największymi gwiazdami Hollywood, jak choćby Angelina Jolie, Leonardo Dicaprio, Brad Pitt czy Natalie Portman. Zdawała relację z najgłośniejszych światowych premier kinowych i festiwali. Była prowadzącą autorskich programów o filmach i show-biznesie w TVN Fabuła. W 2014 roku wydała książkę „Pytania o Hollywood, czyli gwiazdy bez tajemnic”.
PigOut
Głodny, zły i brzydki. Miłośnik trzypiętrowych burgerów, fan popkultury, entuzjasta podróży, kontestator rzeczywistości oraz samozwańczy recenzent filmów, książek i seriali. Swoimi opiniami dzieli się w internecie od 2015 roku i jak sam o sobie mówi: "Być może nie kończyłem filmoznawstwa, ale jeśli chodzi o filmy, widziałem wszystkie". Nie brzydzi się sarkazmem, ironią i glutenem. W przyszłości planuje zrobić sobie dziarę z Tango & Cash na łydce.
Katarzyna Borowiecka
Dziennikarka głównie filmowa. Głównie, bo opowiada także o serialach, komiksach i książkach. Prowadzi autorską audycję “Ekranizacja” w Radiu 357. Wcześniej przez wiele lat związana z radiową Trójką i Canal+. Za audycję “ABC popkultury - Zestaw Powiększony” otrzymała nagrodę MediaTORa 2018 w kategorii NawigaTOR. Jak sama o sobie pisze, odkąd pamięta, dużo ogląda, dużo czyta i dużo mówi - najchętniej o tym, co ogląda i co czyta.
Kaja Klimek
Edukatorka, tłumaczka, krytyczka filmowa i popkulturalna. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i, co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program “Seriaale” w TVN Fabuła oraz “Warsztat Filmowy” w Red Carpet TV. W każdy piątek w Dzień Dobry TVN opowiada o filmach.
Tomasz Raczek
Legendarny krytyk filmowy, publicysta i teatrolog. Także: pisarz, wydawca, autor programów telewizyjnych i filmowych, doświadczony mówca. Krótko mówiąc: człowiek-instytucja. Współpracował z Telewizją Polską, Canal+, Kino Polska, a także stacjami RMF FM, TOK FM oraz Polskim Radiem. Od 2017 jest redaktorem naczelnym miesięcznika “Magazyn Filmowy”, obecnie prowadzi też audycję “Raczek Movie” w Radiu Nowy Świat i prężnie rozwija swój kanał na YouTube.

Gala

Sponsorzy

Artykuły

Tak powstawały "Pierścienie władzy". Operator zdradza sekrety produkcji

- Lwia część scenografii była budowana od podstaw. Statek, którym elfy płyną do Valinoru, był naprawdę zbudowany, tak jak wioska ludzi i obozowiska Harfootów. Mieliśmy też takie plany zdjęciowe, które były tylko w części stworzone na planie, a rozbudowane za pomocą efektów specjalnych - opowiada WP Oscar Fauda, operator "Pierścieni Władzy".

"Coś o luksusie, coś o seksie". Nie to jednak przesądziło o sukcesie "Białego Lotosu"

- Nie ma przepisu na dobry serial. I całe szczęście - mówi w rozmowie z WP specjalista w tej dziedzinie, dziennikarz filmowy Tomasz Raczek.

Jan Holoubek: Do dzisiaj zaskakuje mnie liczba ludzi, którzy mówią mi, jak bardzo ten serial obudził w nich wspomnienia

Ludzie oglądają ten serial z dziećmi, żeby pokazać im, jak wyglądała Polska w tamtych czasach - mówi zaskoczony Jan Holoubek, współreżyser "Wielkiej wody".

Dwie młode aktorki z "Rodu smoka" o swoim pierwszym spotkaniu ze światem "Gry o tron". "Ach, teraz to rozumiem"

Dla każdego oddanego fana "Gry o tron" wydaje się oczywiste, że przed "wejściem" w "Ród smoka" znajomość poprzedniego serialu HBO, który był megahitem, jest obowiązkowa. Aktorki z nowej produkcji miały inne zdanie.

Adam Woronowicz: "Powoli uświadamiałem sobie, że muszę być aktorem"

Adam Woronowicz to aktor, który od lat nieustannie powiększa swój dorobek filmowy, serialowy oraz teatralny. Przy czym nigdy do końca nie pozwala się zaszufladkować, bo z powodzeniem odnajduje się w przeróżnych konwencjach. A wszystko zaczęło się, dzięki pewnej nauczycielce…

Zagrała Polkę w amerykańskim hicie. "Mam nadzieję, że Polacy mi kiedyś wybaczą"

Jennifer Coolidge to legendarna "mama Stiflera" z "American Pie" i Tanya z "Białego Lotusa". Kilka lat temu zrobiła też furorę jako komiczna Sophie Kuczynski z serialu "Dwie spłukane dziewczyny". Aktorka w rozmowie z WP przyznała, że "ma ogromną nadzieję, że nikogo nie obraziła, grając Sophie".

Agnieszka Żulewska: "Pracuję z dobrymi ludźmi"

Magnetyczne spojrzenie jasnych oczu i ostre rysy twarzy, które głęboko zapadają w pamięć. To pierwsze, co przyciąga uwagę, gdy na ekranie pojawia się Agnieszka Żulewska. Ale za wyjątkową urodą kryje się też wielki aktorski talent.

Młody, zdolny i ambitny. Maciej Musiał z dumą reprezentuje Polskę imponująco umięśnionym torsem

Urodził się 11 lutego 1995 r. w Warszawie. Aktorskie aspiracje wyniósł z rodzinnego domu. Jego rodzice, Anna i Andrzej Musiałowie, występowali w filmie, telewizji i teatrze. Jednak to nie tylko z tej rodzinnej pasji jest dumny. Maciej Musiał darzy ogromnym szacunkiem historię swojego dziadka. Marian Markiewicz był żołnierzem Armii Krajowej, jednym z żołnierzy wyklętych.

Piotr Rogucki o "Minucie ciszy": w branży pogrzebowej nie ma sentymentów

- Zdałem sobie sprawę, jak ta praca zmienia człowieka. Trzeba znaleźć w sobie mechanizm przetrwania w takim biznesie. Bo albo poświęcisz swoje życie i je stracisz, albo się tej sztuki przetrwania nauczysz. Wieczny nauczył się doskonale - mówi Piotr Rogucki, wcielający się w postać Jacka Wiecznego, bezkompromisowego właściciela domu pogrzebowego w serialu "Minuta ciszy".